Odgrzybianie klimatyzacji

Oczyszczenie układu klimatyzacji

Odgrzybianie klimatyzacji Zielona Góra

Twoja klimatyzacja w samochodzie nie działa tak, jak powinna? To może być znak, że czas ją odgrzybić!

Z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele wysiłku oraz pracy należy włożyć w odpowiednią pielęgnację auta. Regularne przeglądy oraz uzupełnianie płynów to niestety nie wszystko, przed Tobą również sprawdzanie stanu klimatyzacji oraz wiele innych niezbędnych zajęć.

Jeśli zatem masz przeczucie, że Twoja klimatyzacja potrzebuje odgrzybiania, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Nasz warsztat oferuje usługę odgrzybiania klimatyzacji poprzez ozonowanie!

Specjalistyczna maszyna do obsługi klimatyzacji

Co daje odgrzybianie klimatyzacji?

Odgrzybianie klimatyzacji pozwala między innymi na:

Są to oczywiście tylko niektóre z wielu zalet płynących z regularnego odgrzybiania klimatyzacji.

Co to jest odgrzybianie klimatyzacji i na czym polega?

Odgrzybianie klimatyzacji to zabieg polegający na oczyszczeniu układu klimatyzacji. Można go wykonać samodzielnie (przy użyciu specjalnej pianki dezynfekującej dostępnej w wielu sklepach) lub powierzyć to zadanie specjalistom. Warto jest jasno zaznaczyć, że samodzielne odgrzybianie klimatyzacji sprawdzi się w przypadkach tak zwanego „odświeżania” – oznacza to, że tego typu działanie nie jest w stanie w stu procentach pozbyć się problemu. Jeśli wyczuwasz pierwsze objawy zgrzybiałej klimatyzacji (np. brzydki zapach), powinieneś jak najszybciej udać się do mechanika.

Ile kosztuje odgrzybianie klimatyzacji w Zielonej Górze?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań, na które nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Cóż, w tym przypadku kwestia ceny jest zmienna, ponieważ wszystko zależy od metody odgrzybiania, a także od cennika usług w miejscu, do którego postanowisz się udać. Zakup pianki dezynfekującej to koszt około 50 złotych, natomiast usługa profesjonalnego odgrzybiania w salonie oscyluje w granicach od 100 do 200 złotych (w zależności od metody).

Jak często należy odgrzybiać klimatyzację?

Aby móc cieszyć się w pełni sprawną klimatyzacją, zabieg odgrzybiania powinno się wykonywać średnio co 12 miesięcy. Dodatkowo należy jasno zaznaczyć, że w przypadku nabycia używanego samochodu, warto jest wykonać odgrzybianie, ponieważ mimo zapewnień sprzedającego, nigdy nie ma się stuprocentowej pewności co do tego, kiedy było ono wykonywane.

Ile trwa odgrzybianie klimatyzacji?

Odgrzybianie za pomocą pianki trwa maksymalnie kilka minut. Jeśli chodzi o inne metody odgrzybiania, takie jak na przykład ozonowanie (czyli odgrzybianie przy użyciu promieni UV), czas trwania usługi może wydłużyć się do godziny (a nawet kilku godzin, w zależności od oceny przez mechanika).

Interesuje Cię odgrzybianie klimatyzacji?

Jeśli interesuje Cię odgrzybianie klimatyzacji, nie czekaj ani chwili dłużej i już dziś umów się na wizytę kontrolną w naszym warsztacie!