Serwis klimatyzacji

Kontrola funkcjonowania całego systemu klimatyzacyjnego

Co daje serwis klimatyzacji?

Większość aut poruszających się w dzisiejszych czasach po drogach posiada klimatyzację. Niestety, bardzo duża część kierowców nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest jej regularny serwis. Funkcjonując jako stała część naszego pojazdu, jest narażona na stałe wstrząsy i drgania.

Dlatego właśnie trzeba monitorować jej stan równie często, jak każdej innej części auta. Wbrew powszechnej opinii klimatyzacja powinna być serwisowana nawet zimą, ponieważ nieużywana regularnie jest bardziej narażona na uszkodzenia.

Usługa nabijania klimatyzacji w serwisie samochodowym
Klimatyzacja w samochodzie

Co daje nam systematyczny serwis klimatyzacji?

Odgrzybianie Klimatyzacji

Po uruchomieniu układu chłodzącego poczułeś niezbyt przyjemny zapach? Może to wskazywać na rozwój niebezpiecznych bakterii w klimatyzacji. Zaniedbanie takiej sytuacji może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia Twojego i Twoich pasażerów. Jedną z bardziej popularnych chorób, które mogą wynikać z zaniedbanej klimatyzacji, jest np. legionelloza – schorzenie prowadzące m.in. do ślepoty.Jak więc tego uniknąć? Mechanik w bardzo szybki sposób, zazwyczaj przy wykorzystaniu metody ultradźwiękowej lub ozonowania, usunie zagrożenie z Twojego pojazdu. Sprawdź, na czym polega odgrzybianie klimatyzacji.

Co obejmuje usługa serwisowania klimatyzacji?

Serwis klimatyzacji jest dosyć szybką i rutynową usługą dla mechanika samochodowego. Obejmuje ona kontrolę funkcjonowania całego systemu klimatyzacyjnego. Sprawdzana jest między innymi działalność kompresora i sprężarki. Mechanik dokonuje kontroli skuteczności chłodzenia i szczelności całego układu. Pod koniec sprawdzany jest poziom czynnika chłodzącego oraz jego rutynowe uzupełnienie.

Jak często przeprowadzać serwis klimatyzacji?

Nie należy zwlekać z decyzją o serwisie klimatyzacji do momentu, gdy przestanie chłodzić lub brzydko pachnieć. Czynnik chłodzący zazwyczaj wystarczy wymieniać nawet co dwa lata, ale to nie on stanowi największe zagrożenie w nieserwisowanej klimatyzacji.

Mikroorganizmy rozmnażają się w wilgotnych środowiskach w zastraszająco szybkim tempie, jednocześnie będąc niewidocznymi dla oka i bardzo niebezpiecznymi dla zdrowia. Ze względu na choroby, jakimi grozi wdychanie niebezpiecznych bakterii, poleca się dokonywanie serwisu klimatyzacji przynajmniej co pół roku. Pozwoli to mechanikowi na systematyczne wymienianie filtra kabinowego, a Tobie na bezpieczną podróż klimatyzowanym autem, bez zmartwień o zdrowie własne i pasażerów.

Usługa nabijania klimatyzacji w serwisie samochodowym

Interesuje Cię serwis klimatyzacji?

Skontaktuj się z nami, by przeprowadzić kontrolę funkcjonowania systemu klimatyzacyjnego w Twoim aucie.