Wymiana akumulatora

Ekspresowa wymiana akumulatora w Twoim samochodzie

Czy akumulator trzeba wymieniać?

Akumulator jak każda część samochodu ulega zużyciu w wyniku eksploatacji, dlatego regularnie trzeba kontrolować jego stan i co kilka lat wymieniać. Właściwie używany akumulator wytrzymuje standardowo 4-6 lat i po tym czasie zalecana jest wymiana akumulatora. Każdy, kto eksploatuje samochód z silnikiem Diesla, wie, co może się zdarzyć przy niskiej temperaturze.

Samochody zasilane olejem napędowym wymagają sprawnego akumulatora szczególnie zimą do uruchomienia świec żarowych, a następnie silnika. Jeżeli sprawność akumulatora jest niska, to nie ma co marzyć o jego odpaleniu.

Usługa wymiany akumulatora w serwisie samochodowym

Co ile wymienia się akumulator?

Częstotliwość wymiany akumulatora określa się na 4 do 6 lat. Mógłby więc ktoś zapytać skąd taka rozbieżność? Już spieszymy z odpowiedzią – po prostu proces zużywania się akumulatora zależy od wielu czynników, takich jak:

Wymiana akumulatora – jak sprawdzić czy już czas wymienić?

Najprostszym sposobem jest po prostu wizyta w warsztacie samochodowym, gdzie specjalnym urządzeniem zostanie zbadany stopień zużycia akumulatora. Sprawdzenie powinno wykonywać się każdego roku przed sezonem zimowym. Najlepiej zamawiając usługę wymiany opon na zimowe poprosić o zbadanie akumulatora, gdyż to właśnie zimą akumulator przechodzi najtrudniejszy test. 

Sygnałem, że akumulator zaczyna tracić swoje parametry, może być sytuacja, w której odpalanie sprawia trudność – tzn. po przekręceniu kluczyka w stacyjce zamiast energicznego rozruchu, słyszymy rozciągnięte dźwięki, jakby rozrusznik nie dawał rady obrócić kołem zamachowym. W ekstremalnych sytuacjach – po naładowaniu akumulatora za pomocą prostownika – takie naładowanie starcza na jeden dzień, a następnego ranka znów nie można odpalić. To wtedy zdecydowanie znak, że bezwzględnie i natychmiastowo potrzebna będzie wymiana akumulatora. Więc jeżeli nie chcesz, żeby twój samochód zawiódł cię w najbardziej nieoczekiwanym momencie, regularnie badaj akumulator u mechanika.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie akumulatora?

Akumulator jest strategiczną częścią samochodu, a często jest zwyczajnie przez użytkowników aut pomijany, co grozi awarią w najmniej oczekiwanym momencie.

Jeżeli już jesteśmy zdecydowani na zakup akumulatora, to musimy zwrócić uwagę na instrukcję pojazdu, gdzie znajdziemy opis potrzebnej nam baterii. Akumulatora nie należy kupować, kierując się ceną, ale parametrami i producentem. Części oferowane przez mniej zaufanych producentów bowiem często nie spełniają warunków opisanych w specyfikacji i będą wymagały wymiany wcześniej niż te oferowane przez renomowane firmy. Zwyczajnie za jakość trzeba zapłacić trochę więcej i mieć spokój na dłużej.

Akumulatory w serwisie samochodowym

Ile kosztuje wymiana akumulatora?

Wymiana akumulatora nie jest bardzo skomplikowaną czynnością, lepiej jednak niech będzie wykonana przez odpowiedniego specjalistę, co uchroni przed przypadkowym zwarciem w obwodach lub porażeniem prądem.

W celu ustalenia kosztów najlepiej skontaktować się z naszym serwisem, gdzie zostanie przedstawiony kosztorys. Wymiana akumulatora w LCL Car Service to zespół sprawdzonych ludzi, na których fachowość i kompetencje możesz liczyć.

Interesuje Cię wymiana akumulatora?

Jeśli uważasz, że być może przyszedł czas na wymianę akumulatora w Twoim aucie, zadzwoń i umów się na wizytę.