Diagnostyka samochodowa

Diagnostyka pojazdu w Zielonej Górze

Na czym polega diagnostyka pojazdu?

Wiedza na temat stanu technicznego naszego auta, to niezbędny czynnik i podstawa bezpieczeństwa podczas korzystania z pojazdu. Przy wykonywaniu diagnostyki, mechanik ma za zadanie rozpoznać ewentualne usterki w naszym samochodzie.

Obecnie diagnostyka samochodowa odbywa się, między innymi, za pomocą specjalistycznego sprzętu elektronicznego.  W każdym współczesnym samochodzie znajduje się komputer pokładowy oraz wbudowane w niego układy diagnostyczne — właśnie do tego komputera mechanik podłącza tzw. tester, czyli po prostu laptop z oprogramowaniem do diagnostyki. Pracownik w ten sposób uzyskuje szczegółowe informacje na temat stanu pojazdu, takie jak parametry podzespołów, możliwe przyczyny usterek oraz przede wszystkim, miejsce ich występowania. Uzyskujemy w ten sposób szybką informację bez konieczności demontażu poszczególnych elementów. W ten sposób możemy sprawdzić między innymi stan silnika, systemu ABS czy poduszek powietrznych.

Na wizycie kontrolnej, sprawdzony zostaje również układ zawieszenia, układ kierowniczy oraz sprawność amortyzatorów — mające ogromny wpływ na stabilność i sterowność pojazdu.

W naszej opinii profesjonalny mechanik samochodowy to człowiek, który potrafi szybko i co najważniejsze, trafnie zdiagnozować usterkę w Waszym pojeździe. Wielu z Was zapewne słyszało historie o serwisie samochodowym, który wymienił „pół samochodu”, a usterka nie została naprawiona. Jak wielu z Was słyszało opowieści o wymianie dobrych części na nowe? Niby fajnie, bo nowe, ale przecież stare były ciągle sprawne, a wymiana z pewnością była kosztowna.

Dlatego właśnie trafna diagnoza to najważniejsza cecha mechanika samochodowego!

Wnętrze samochodu podczas usługi diagnostyki

Diagnostyka komputerowa​

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny, to podstawa funkcjonowania warsztatu oraz jedno z najważniejszych narzędzi mechanika.

Diagnostyka układu hamulcowego​

Zima to okres wyjątkowo ciężkiej próby dla układu hamulcowego. Niezależnie jednak od pory roku, należy szczególnie dbać o jego sprawne funkcjonowanie, by gwarantował bezpieczną jazdę.

Doświadczeni diagnostycy

Doświadczenie diagnostyczne mechanika jest wartością, której nie da się przecenić. Nasze usługi świadczone są w oparciu o wieloletnie doświadczenie, zdobyte podczas prowadzenia firmy LCL CAR SERVICE.

Bus podczas naprawy w serwisie samochodowym

Skorzystaj z naszych usług

LCL Car Service świadczy usługi serwisowe dla wszystkich marek samochodów. Posiadamy doświadczenie fachowców, którzy bez większych problemów poradzą sobie przy diagnostyce oraz naprawie aut produkcji włoskiej, francuskiej, niemieckiej, japońskiej i innych.

Diagnostyka pojazdu w Zielonej Górze

Co umożliwia trafną diagnozę usterki w pojeździe? Przede wszystkim doświadczenie! Nasi ludzie pracują w tym zawodzie bardzo wiele lat i ciągle jest on dla nich pasją… Również pasją do nauki nowych rzeczy, bo motoryzacja ciągle się rozwija.Różnorodność rozwiązań technicznych, możliwych przyczyn usterek, wpływu różnych układów samochodu na jego stan mechaniczny oraz wzajemny wpływ poszczególnych układów samochodu na inne układy w pojeździe… To wszystko to wiedza, która wynika z doświadczenia, ale również z pasji…Co jeszcze wyróżnia skutecznego mechanika? Jego serwis samochodowy, bo odpowiednie i nowoczesne narzędzia umożliwiają maksymalny profesjonalizm usług wykonywanych w warsztacie.W naszym serwisie nasi specjaliści używają przy takiej usłudze tak zwanego podnośnika najazdowego. Czyli takiego, gdzie koła są naturalnie obciążone wagą samochodu. Na podnośniku tego typu zawieszenie jest ustawione w swoim naturalnym położeniu roboczym. Taka diagnoza z pewnością jest dużo bardziej precyzyjna, profesjonalna a naprawa dużo tańsza i skuteczna czego często nie można powiedzieć o naprawie zawieszenia na najbardziej popularnym podnośniku dwukolumnowym.Dobry mechanik korzysta również z nowoczesnego komputera diagnostycznego. Wiele warsztatów samochodowych wykorzystuje sprzęt wątpliwego pochodzenia, bo profesjonalne narzędzia są bardzo drogie.W naszym warsztacie naprawiamy również flotę pojazdów LCL Spedition, w tym celu warsztat ten został wybudowany. Korzystamy z najnowocześniejszych, profesjonalnych narzędzi a nasi ludzie to mechanicy z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem oraz pasją!

Interesuje Cię diagnostyka pojazdu?

Szybko oraz skutecznie rozpoznana niewielka usterka, może zapobiec poważnym problemom w przyszłości. Umów się z naszym specjalistą, by się upewnić, iż Twojego auta nic nie „boli”.