Mechanika

Kompleksowe rozwiązania dla Twojego pojazdu

Czym charakteryzuje się nasz warsztat samochodowy?

Doświadczenie diagnostyczne mechanika jest wartością, której nie da się przecenić. Nasze usługi świadczone są na podstawie wieloletniego doświadczenia, zdobytego podczas prowadzenia firmy LCL Car Service.Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu mechaniki samochodowej, obsługi ogumienia osobowych, dostawczych oraz ciężarowych pojazdów. W LCL Car Service stawiamy jakość na pierwszym miejscu. Nasza oferta jest bardzo szeroka, dostosowana do potrzeb naszych Klientów. Sprawdźcie także naszą myjnię samochodową.
Pracownik podczas pracy w serwisie samochodowym
Zestaw narzędzi w serwisie samochodowym

Polecany mechanik samochodowy – Zielona Góra

Nasz personel składa się z wykwalifikowanych pracowników, którzy do wykonania napraw samochodów używają nowoczesnego sprzętu, którym dysponuje nasz serwis samochodowy.

Mechanika pojazdowa w naszym warsztacie oferowana jest w jasnych i klarownych cenach. Po diagnostyce i określeniu problemu cena, którą podamy, nie wzrasta po wykonaniu usługi. U nas Klient może mieć pewność, że odbierając auto, nie zostanie niemile zaskoczony. Każdy nasz mechanik to polecany specjalista z miasta Zielona Góra. Nasi pracownicy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki czemu szybko jesteśmy w stanie wprowadzać innowacje.

Dokładamy wszelkich starań, żeby problemy związane z pojazdami naszych Klientów rozwiązywane były przy pomocy najnowocześniejszych i sprawdzonych rozwiązań. Takie podejście pozwala na dokonywanie kompleksowych napraw w relatywnie krótkim czasie, zachowując przy tym najwyższą jakość świadczonych usług.

Warsztat dla wszystkich marek aut – LCL Car Service

LCL Car Service świadczy usługi serwisowe dla wszystkich marek samochodów. Posiadamy doświadczenie fachowców, którzy bez większych problemów poradzą sobie przy naprawie aut produkcji włoskiej, francuskiej, niemieckiej, japońskiej i innych. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, nasze usługi świadczone są profesjonalnie i fachowo.

Tylko sprawne auto zapewni Wam bezpieczeństwo podczas podróży. Kiedy coś w aucie Was niepokoi, nie warto odkładać tego na później. W LCL Car Service czekamy na Was. Pracujemy po to, żeby zapewnić naszym Klientom bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Przykładowe usługi warsztatu samochodowego

LCL Car Service zapewnia kompleksowe usługi serwisowania pojazdów. Najczęściej świadczone usługi obejmują między innymi:

Wymiana oleju

Olej powoduje, że komponenty silnika nie pracują „na sucho”, a z poślizgiem. Wszystko dzięki smarowaniu współpracujących części. Brak systematycznej wymiany oleju może spowodować podniesienie tarcia i oporów wewnętrznych silnika.

Wyważanie kół

Dobrze wyważone koła w samochodzie znacznie poprawiają komfort jazdy. Natomiast źle skalibrowane mogą okazać się przyczyną wypadku na drodze. Dlatego tak ważne jest, aby co jakiś czas poddać swój pojazd komputerowemu wyważeniu kół.

Serwis klimatyzacji

Główną rolą klimatyzacji jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności i temperatury w samochodzie. Systematyczny serwis klimatyzacji pozwoli na odpowiednią wymianę powietrza, za którą ona odpowiada.

Odgrzybianie klimatyzacji

Zapobiegnij nieprzyjemnym zapachom w samochodzie, które powodowane są przez pleśń i grzyby. Sprawdź najlepsze metody odgrzybiania klimatyzacji i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

Nabijanie klimatyzacji

Z reguły klimatyzację powinno nabijać się raz na dwa lata. Średnio w przeciągu roku ubywa 10-15% objętości czynnika chłodniczego. Uzupełnienie tej substancji zawsze poprzedzane jest badaniem jej poziomu.

Wymiana akumulatora

Akumulator ulega zużyciu w wyniku eksploatacji, przez co regularnie trzeba kontrolować jego stan i co kilka lat wymieniać – standardowo 4-6 lat. Wymiana akumulatora wykonana przez specjalistę uchroni nas przed możliwością zaistnienia dodatkowych usterek.

Serwis i wymiana hamulców

Dobre i sprawne hamulce to podstawa bezpieczeństwa każdego z nas, dlatego też nie można zlekceważyć tego komponentu. Oferujemy serwis hamulców poprzedzony dokładną analizą.

Wymiana rozrządu

Zerwanie napędu rozrządu jest śmiertelnie groźnie. To on napędza cały silnik, a jego uszkodzenie może narazić zarówno Wasze bezpieczeństwo podczas jazdy jak i stan silnika auta. Bardzo ważna jest systematyczna wymiana tego komponentu samochodu.

Wymiana filtra paliwa

Filtr paliwa zapewnia odpowiednią funkcjonalność i przedłużenie żywotności silnika. Uniknij awarii i dużych kosztów napraw, stawiając na wymianę filtra paliwa.

Ustawianie zbieżności kół i geometrii zawieszenia 3D

Prawidłowa zbieżność kół oraz geometria zawieszenia ma olbrzymie znaczenia dla Waszego bezpieczeństwa, ale również dla kosztów eksploatacji pojazdu. W naszym artykule dostępnym po kliknięciu tego linka wyjaśniamy dokładnie to zagadnienie.

Pracownik serwisu samochodowego podczas usługi wymiany tarcz hamulcowych

Czym wyróżnia się dobry mechanik samochodowy?

W naszej opinii profesjonalny mechanik samochodowy to człowiek, który potrafi szybko i trafnie zdiagnozować usterkę w Waszym pojeździe. Wielu z Was słyszało historie o serwisie samochodowym, który wymienił „pół samochodu”, a usterka nie została naprawiona. Jak wielu z Was słyszało opowieści o wymianie dobrych części na nowe? Nowe części brzmią dobrze, ale przecież stare były ciągle sprawne, a wymiana z pewnością była kosztowna. Dlatego właśnie trafna diagnoza to najważniejsza cecha mechanika samochodowego!

Co umożliwia trafną diagnozę usterki w państwa pojeździe? Przede wszystkim doświadczenie! Nasi ludzie pracują w tym zawodzie od wielu lat i ciągle jest on dla nich pasją… Również pasją do nauki nowych rzeczy, bo motoryzacja ciągle się rozwija.

Profesjonalne podejście do mechaniki samochodowej

Różnorodność rozwiązań technicznych, możliwych przyczyn usterek, wpływu różnych układów samochodu na jego stan mechaniczny oraz wzajemny wpływ poszczególnych układów samochodu na inne układy w pojeździe. To wszystko to wiedza, która wynika z doświadczenia, ale również z pasji. Co jeszcze wyróżnia skutecznego mechanika? Jego serwis samochodowy, bo odpowiednie i nowoczesne narzędzia umożliwiają maksymalny profesjonalizm usług wykonywanych w warsztacie.

Dla przykładu podnośnik samochodowy. Wydaje się, że to proste urządzenie, ale jego typ jest bardzo ważny. Do dobrej diagnozy usterek układu zawieszenia zwykły podnośnik jest mało przydatny. Dlaczego? Ponieważ koła pojazdu wiszą w powietrzu, więc nie są w swoim naturalnym, roboczym położeniu obciążone masą auta. Innymi słowy, nie sposób dobrze zdiagnozować potencjalnych luzów w zawieszeniu, czy stwierdzić, który z elementów zawieszenia wymaga wymiany.

Prawidłowa i precyzyjna diagnoza zawieszenia w takim warsztacie samochodowym jest bardzo trudna bądź wręcz niemożliwa. Efekt? Wymieniamy „jak leci”, po kolei… aż przestanie stukać. Czy jest to profesjonalne? Raczej nie. Czy jest to tanie? Z pewnością nie.

W naszym serwisie specjaliści używają przy takiej usłudze tak zwanego podnośnika najazdowego, czyli takiego, gdzie koła są naturalnie obciążone wagą samochodu. Na podnośniku tego typu zawieszenie jest ustawione w swoim naturalnym położeniu roboczym. Taka diagnoza z pewnością jest dużo bardziej precyzyjna i profesjonalna, a naprawa dużo tańsza i skuteczna, czego często nie można powiedzieć o naprawie zawieszenia na najbardziej popularnym podnośniku dwukolumnowym.

Dobry mechanik korzysta również z nowoczesnego komputera diagnostycznego. Wiele warsztatów samochodowych wykorzystuje sprzęt wątpliwego pochodzenia, bo profesjonalne narzędzia są bardzo drogie.

W naszym warsztacie naprawiamy również flotę pojazdów LCL Spedition, w tym celu warsztat ten został wybudowany. Korzystamy z najnowocześniejszych, profesjonalnych narzędzi a nasi ludzie to mechanicy z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem oraz pasją!

Interesują Cię nasze usługi dotyczące mechaniki samochodowej?

Skontaktuj się z nami i opisz swoje wymagania, a nasz przedstawiciel przygotuje dla Ciebie atrakcyjną ofertę. Serwisujemy wszystkie pojazdy, bez względu na ich markę.