Wulkanizacja

Wymiana opon i wulkanizacja w Zielonej Górze

Wymiana opon – Zielona Góra

Dlaczego warto do nas zadzwonić i umówić się na wymianę opon:

Wnętrze serwisu samochodowego
Usługa wymiany kół w serwisie samochodowym

Kiedy należy pomyśleć o założeniu opon zimowych?

Producenci ogumienia od lat trzymają się wersji, że opony zimowe należy zamontować wtedy, gdy temperatura spada poniżej plus 7 stopni. To jednak dosyć duże uproszczenie. Na suchej nawierzchni opony letnie sprawują się lepiej od zimówek często nawet przy niewielkim mrozie, a na mokrym podłożu dopiero najnowsze modele ogumienia zimowego są w stanie nawiązać walkę z oponami letnimi.

Kiedy więc wymienić opony? Należy to zrobić tak, żeby zdążyć przed pierwszym śniegiem lub gołoledzią.

Wulkanizacja w LCL Car Service

Nasza firma oferuje właścicielom samochodów szeroki zakres usług. Nasze działania to między innymi wulkanizacja oraz wymiana kół bądź opon. Klienci przyjeżdżają do nas, na obrzeża miasta Zielona Góra, zawsze wtedy, gdy potrzebują szybkiej pomocy oraz profesjonalnego wsparcia. Zdobywamy zaufanie naszych Klientów, dlatego sporą część z nich znamy od lat i doskonale rozumiemy ich potrzeby. Dbamy o samochody osobowe oraz ciężarowe. Do LCL Car Service trafiają ludzie, którym zależy na szybkiej naprawie pojazdów, na zapewnieniu bardzo profesjonalnej obsługi.

Zatrudniamy doskonałych fachowców, którzy bardzo chętnie zadbają o każdy samochód. Mechanicy z naszego warsztatu mają szerokie doświadczenie oraz wiedzę, co przekłada się na usługi najlepszej jakości. 

Wymiana i serwis opon

Przygotuj swoje auto na mrozy i opady śniegu, bądź na sezon letni.

Geometria i zbieżność

Zadbaj o bezpieczeństwo oraz żywotność poszczególnych elementów zawieszenia i układu kierowniczego, kontrolując stan geometrii kół w swoim aucie.

Naprawa i wymiana kół

Kompleksowa obsługa wulkanizacji auta w jednym miejscu.

Czy należy wymienić koła na zimowe?

Tak, co do tego nie ma żadnych wątpliwości – o ile na oponach zimowych da się – przy zachowaniu ostrożności – podróżować w miarę bezpiecznie na suchej i mokrej drodze również przy wyższych temperaturach, to już na oponach letnich na śniegu nawet najlepszy kierowca może sobie nie poradzić. O argumentach, że kiedyś przez cały rok ludzie jeździli na jednych oponach, lepiej zapomnieć – dawne opony letnie bardziej przypominały dzisiejsze gumy całoroczne, samochody były słabsze, a ruch mniejszy.

O czym warto pamiętać przed wymianą kół?

Przed wymianą kół warto najpierw dokładnie obejrzeć opony, na których dotychczas poruszało się auto, i sprawdzić, czy zużywają się one równomiernie. Jeśli są wytarte mocniej na bokach lub też jedna opona na tej samej osi jest zużyta zupełnie inaczej od drugiej, to poza wymianą opon należy też naprawić w aucie zawieszenie, a przynajmniej sprawdzić ustawienie geometrii zawieszenia.

Kiedy to zrobić – przed założeniem nowych opon czy po nim? To nie ma znaczenia – ważne jednak, żeby na nowych oponach przy źle ustawionym zawieszeniu, nie jeździć zbyt długo – po kilkuset kilometrach takiej jazdy nowe opony mogą być już zniszczone.

O co warto zapytać wybierając wulkanizatora?

Czy posiada możliwość diagnozy i ustawienia bądź naprawy zawieszenia. Nasza wulkanizacja posiada bardzo nowoczesne stanowisko do ustawiania zbieżności i geometrii kół. Dlatego jeżeli nasi mechanicy wykryją objawy złego ustawienia bądź uszkodzenia zawieszenia, to jesteśmy w stanie również z tym problemem się bardzo szybko uporać. Nie będziecie zmuszeni do umawiania się i czekania do kolejnego zakładu. Wszystko załatwimy na miejscu.

Usługa wymiany kół w serwisie samochodowym

O czym powinien nas poinformować dobry zakład wulkanizacyjny?

O tym, że koła warto przełożyć (rotować) miejscami w samochodzie, by mogły służyć jeszcze dłużej. Innymi słowy, tak prosty zabieg jak umiejętna zamiana miejsc opon/kół w samochodzie potrafi zaoszczędzić całkiem znaczących kosztów zakupu nowych opon podczas kolejnej, sezonowej zmiany. Sezonowa wymiana kół jest doskonałą okazją do przeprowadzenia tego zabiegu. Jak się to robi? To zależy od układu napędowego auta, czy jest ono napędzane na obie osie, czy na jedną. W przypadku napędu na jedną oś istotne jest również to, czy jest to oś przednia, czy tylna.

Kolejnym ważnym aspektem zamiany opon samochodowych miejscami jest ich typ. Profesjonalny serwis opon, taki jak nasz, potrafi uwzględnić wszystkie te aspekty, by zamiana opon przyczyniła się do znacznego wydłużenia ich żywotności. Zazwyczaj zamieniamy koła osiami, ale w niektórych przypadkach warto również zamienić koła stronami.

Naprawa i wymiana opon w Zielonej Górze

Dla nas najważniejszy jest Klient, a nasz serwis niezmiennie od lat cieszy się świetną opinią. Dzięki nam Twój samochód zostanie wyposażony w doskonałe opony i bez problemu będzie się poruszał po drogach krajowych i międzynarodowych.

Wulkanizacja to tylko jedna z naszych usług. Pracujemy kompleksowo, świadczymy kompleksowe przeglądy. Oprócz opon potrafimy zadbać o układ hamulcowy samochodów osobowych i ciężarowych, klimatyzację i wiele innych elementów.

Wystarczy zadzwonić i umówić się na konkretny termin, powierzyć auto naszym ekspertom, a samemu pić spokojnie kawę czekając na realizację usługi.

Wymianę opon zalecamy każdemu Klientowi – gdy tylko temperatura jest niższa niż 7 stopni Celsjusza, dobrze jest zmienić opony letnie na zimowe. Dzięki temu można jeździć bezpiecznie, nie narażając się na poślizg. Gdy na dworze jest coraz cieplej, dobrze jest zmienić opony na wariant letni. Serwis opon to jeden z najważniejszych zabiegów wykonywanych przez firmę LCL Car Service z Zielonej Góry.

Wskazówki po wymianie opon

Chłodno, sucho i ciemno – czyli nie w pobliżu okna piwnicy. Ponadto opony absolutnie nie lubią smaru, oleju i rozpuszczalników.
Opony bez felg najlepiej przechowywać na stojąco i od czasu do czasu obracać. Kompletne koła najlepiej składować na leżąco, jedno na drugim. Alternatywnie można powiesić koła na wieszakach ściennych.
Napompuj dobrze opony przed odstawieniem kół na zimę lub lato. Najlepiej, aby ciśnienie było o 0,5 bara wyższe. Nieużywane opony również tracą powietrze.
Opony mają swoją stałą pozycję – prawą, lewą, przednią, tylną. Przed przechowaniem zaznacz wyraźnie czy to przednia, tylna, prawa czy lewa opona.
Wymiana opon jest dobrym momentem na sprawdzenie ich stanu. Czy bieżnik jest wystarczająco głęboki lub nie ma wypukłości po bokach? Jeśli tak, trzeba wymienić oponę, bo osnowa jest uszkodzona i opona jest niebezpieczna.
Zgodnie z zaleceniami ADAC, opony trzeba co 10 000 km przekładać z przedniej osi na tylną i odwrotnie. Opony z głębszym bieżnikiem powinny być założone na tylnych kołach.

Interesują Cię nasze usługi wulkanizacji lub wymiany opon?

Skontaktuj się z nami i opisz swoje wymagania, a nasz przedstawiciel przygotuje dla Ciebie atrakcyjną ofertę. Wymianę opon przeprowadzamy w ekspresowym tempie.