Geometria i zbieżność kół 3D

Szybkie i skuteczne wyeliminowanie najistotniejszych usterek

Co to jest geometria kół 3D?

Geometria kół 3D polega na przeniesieniu w trójwymiarową rzeczywistość obrazowania prawidłowości ustawienia kół pojazdu samochodowego. Specjalista dokonujący pomiaru za pomocą urządzenia 3D, ma możliwość sprawdzenia rzeczywistego rozstawu osi i kół w dowolnej płaszczyźnie.

Technologia wizualizacji trójwymiarowej dostarcza znacznie większej ilości informacji niż tradycyjna diagnoza zbieżności. Dzięki zgromadzonym informacjom możliwe jest szybsze i skuteczniejsze wyeliminowanie najistotniejszych usterek, wpływających m.in. na szybsze zużywanie się opon, łączników czy maglownicy. Korzystając z tej technologii, można zobrazować także rozszerzoną zbieżność kół 3D.

Auto osobowe na podnośniku diagnozowane urządzeniem Pro Geo 3D w LCL Car Service

Korzyści wynikające ze skorzystania z naszego urządzenia Pro Geo 3D

Jak ważne dla bezpieczeństwa jest prawidłowe ustawienie geometrii kół?

Mechanik przeprowadzający badanie uzyskuje kilkadziesiąt różnych danych, dotyczących poszczególnych parametrów układu jezdnego. Dzięki temu w znacznie łatwiejszy sposób można zorientować się, które z elementów rzeczonego układu będą wymagać najpilniejszej wymiany. Ma to niebagatelne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa jazdy i oszczędności finansowych w dłuższej perspektywie czasu.

Niebezpieczeństwo związane z nieprawidłową geometrią kół ma przełożenie na dłuższą drogę hamowania, mniejszą precyzję w manewrowaniu pojazdem, czy opornym działaniem kierownicy. Ustawienie zbieżności kół oraz ustawianie geometrii w prawidłowych wartościach przekłada się zatem na większy komfort i bezpieczeństwo poruszania się po drodze.

Czym różni się „zwykłe” ustawianie geometrii kół od ustawiania geometrii kół 3D

Geometria kół 3D znacznie różni się od tradycyjnego badania diagnostycznego układu jezdnego. Urządzenie pomiarowe obrazujące w trzech wymiarach dostarcza szeregu informacji dzięki specjalistycznym elementom, takim jak kamery IR czy pasywne ekrany miernicze. Te komponenty, w przeciwieństwie do prostych i starszych urządzeń pomiarowych, są w stanie dostarczyć znacznie większej ilości danych o bardziej precyzyjnej charakterystyce. Urządzenie wykonujące geometrię kół 3D posiada wbudowany komputer, a także ruchomy zestaw kamer, który umożliwia dokonywanie pomiarów pod różnymi kątami, o zmiennych nachyleniach.

Nowatorska zbieżność kół 3D dostarcza także informacji o zużyciu poszczególnych komponentów układu jezdnego, co jest niezwykle ważne w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Co ważne, znaczne różnice nie dotyczą kwestii finansowych. Ustawienie zbieżność kół to koszt około 100 zł, natomiast w przypadku geometrii – cena może oscylować pomiędzy 100 a 200 zł.

Ustawienie zbieżności kół oraz geometrii zawieszenia w autach typu bus

Urządzenie do ustawiania zbieżności kół i geometrii zawieszenia Pro Geo 3D, którym dysponujemy, umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie tych parametrów samochodu zarówno w autach osobowych, jak i w samochodach dostawczych typu Bus.

Zapraszamy zawodowych kierowców do skorzystania z naszej usługi, szczególnie zważywszy na to, jak wiele kilometrów oni przejeżdżają, wykonując swoją pracę. Biorąc pod uwagę ten fakt, prawidłowo ustawiona zbieżność kół jak i geometria zawieszenia jest kwestią priorytetową dla bezpieczeństwa oraz mniejszych wydatków związanych z eksploatacją pojazdu.

Objawy źle ustawionej zbieżności kół

Nawet niedoświadczony kierowca jest w stanie rozpoznać, kiedy pojazd, którym się porusza, ma problemy z prawidłową zbieżnością kół.

Odczuwalne wady mogą być związane z naturalnym procesem zużywania się komponentów, uszkodzeniem mechanicznym, mogą również być skutkiem nieudanej wizyty w serwisie, gdzie ustawianie zbieżności kół przebiegło niepomyślnie. Ustawianie geometrii kół powinno zostać przeprowadzone, jeśli występują następujące objawy:

Mechanik patrzy w monitor podczas komputerowej diagnostyki samochodowej w warsztacie LCL Car Service
Auto osobowe na podnośniku diagnozowane urządzeniem Pro Geo 3D w LCL Car Service

Dlaczego dobrze ustawiona geometria kół pozwala zaoszczędzić pieniądze?

W przypadku problemów z układem jezdnym w pierwszej kolejności cierpią opony, które są zmuszone osiągać większe opory toczenia. Przekłada się to na zintensyfikowane zużycie paliwa oraz gumy. Długotrwała jazda z nieprawidłową geometrią kół wpływa zatem na stan portfela, powodując dodatkowe koszty. Samochód więcej pali, należy częściej wymieniać opony, a rykoszetem dostają także obciążone elementy układu kierowniczego.

Dlaczego warto skorzystać z usługi ustawienia zbieżności kół 3D?

Jak pokazuje praktyka, ustawianie geometrii kół w technologii trójwymiarowej przewyższa w zaletach tradycyjne serwisowanie i ustawianie zbieżności. Najważniejszym czynnikiem determinującym o korzyściach stosowania geometrii kół 3D jest najwyższa precyzja pomiarów, wykonywanych przez np. urządzenie Pro Geo 3D. Precyzja jest nieporównywalnie większa niż w przypadku zwykłych urządzeń, pozwalających na ustawianie zbieżności czy ustawianie geometrii.

Posiadamy najnowocześniejszą maszynę do ustawiania kół w 3 wymiarach

Zbieżność kół 3D można bezproblemowo ustawić, także korzystając z naszej propozycji – najefektywniejszej maszyny Pro Geo 3D. Aktualnie bardzo niewielu mechaników dysponuje tak nowoczesnym sprzętem, a biorąc pod uwagę porównywalną cenę do usługi wykonywanej mniej precyzyjnymi urządzeniami, w naszej opinii, zawsze warto skorzystać z propozycji przeprowadzenia innowacyjnej diagnozy układu jezdnego.

Interesuje Cię ustawianie zbieżności kół?

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę.